Urime 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit, urime Shqipëri, Kosovë, Iliridë, Çamëri, Preshevë, Ulqin, Plavë e Guci. Urime edhe të gjithë shqiptarëve në diasporë.

Urime 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit, urime Shqipëri, Kosovë, Iliridë, Çamëri, Preshevë, Ulqin, Plavë e Guci. Urime edhe të gjithë shqiptarëve në diasporë.

28 Nëntori i vitit 1912, është Dita e Pavarësisë gjithëshqiptare e cila më vonë u përgjysmua, dhe është dita më e rëndësishme në historinë e kombit tonë.

Shpërndaje


Artikuj nga kategoria e njejtë

Postuar nga on Nov 27th, 2011 and filed under Danimark, Norvegji, Suedi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response by filling following comment form or trackback to this entry from your site

139 Responses for “Urime 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit, urime Shqipëri, Kosovë, Iliridë, Çamëri, Preshevë, Ulqin, Plavë e Guci. Urime edhe të gjithë shqiptarëve në diasporë.”

 1. laura says:

  sa te gezuar qe jemi
  qe flamurin ne dor e kemi
  gezohet populli shqipetar

  ne vloren e art
  valon flamuri kombtar
  vallzojn vellzrit shqipetar
  qe e ngriten flamurin kompetar

  ne nje legjendar u prkul
  ta puth flamurin komdetar
  me shum knaqesi e
  puthi flamurin shqipetar

  • almos says:

   28 afro dit e madhe ëndrra shqipëtare nuk she kun ne bot shqiponja dy krenare askund smund të gjesh flamuti që u qëndis me gjak të trimake daj nuk zbardhet ngjyra ndizët e bëhet flak

 2. elvira says:

  jam e lumtur qe jan nje shqiptare ju uroj plot gezime por diten e 28 Nentorit

 3. albina says:

  me pelqen shum

 4. kosovare says:

  shumm e bukurrrr <3

 5. 28 Nëntori
  Në Vlorën heroike
  U mblodh aty paria
  Dhe u ngrit flamuri
  U shpall Pavarësia

  Kudo në trojet Shqipëtare
  Në të bukurën Shqipëri
  Në qdo zemër Kosovare
  Valon flamuri kuq e zi

  Krenona që jetoj në një kohë
  Që mundem me festu
  Ku traditat tona
  Kurrë mos me I harru

  Shqipetarët ane e mbanë
  Do të sulen drejtë Shqipërisë
  Të festojnë për shtetin Shqipëtarë
  103 vjetorin e Pavarësisë

  Eliza Krasniqi

 6. xhesika says:

  ju lutem shpejt nje vjersh per28 nentorin

 7. xhesika says:

  dua nje poezi per28 nentorin ju lutem shpejt

 8. KEJSI says:

  ME TE VERTETE PA LIDHJE C ESHTE KJO VJERSHE KESHTU PA LIDJE AHAHAHAHAH ……… VJERSHE KOTI , A SUN E KA GJET NJE ME TE MIRE HAHAHAHAHAH KUJT I BHET VON HAHAHAHAAHHAAHAH BUDALLACKA

 9. KEJSI says:

  SA TE VIJE 28 NENTORI DO TA MESOJ DO TA THEM PERPARA SHKOLLE ME PELQEU JASHT MASE FANTASTIKE

 10. KEJSI says:

  VJERSHA ISHTE FANTASTIKE SK KU E GJEN ME TE BUKUR BRAVO HALLAT I QOFT ASAJ QE E KA SHKRUAR

 11. KEJSI says:

  BRAVO SHUME BUKUR

 12. Kjo poezi mee pelqen shum shum ……..SEPSE kete 28 NENTORIN e dua sa me shpejt qe te vjen…………………… DHE KETE NENTOR E DUA SA GJDO HER SA TE VJEN SEPSE TE GJITH SHQIPTARET ANE MBAN BOTES I MBAJT FLAMURET NE DUAR

 13. Kjo poezi mee pelqen shum shum ……..SEPSE kete 28 NENTORIN e dua sa me shpejt qe te vjen…………………… DHE KETE NENTOR E DUA SA GJDO HER SA TE VJEN SEPSE TE GJITH SHQIPTARET ANE MBAN BPTES I MBAJT FLAMURET NE DUAR

 14. lum says:

  MEHUKA o meh mehuka ja fillove luftes ma i pari ja fillove ja mbarove shkaut te zi nuk ju derzove. Ra pelumb o plumb i zi ti na more djemt e ri na le nenen pa femi na le nusen veshur zi hyri nena ne shtepi poj fshin lotet me shami shuj moj nan se mehuka ka shum shok luftetar te plagosur e te vrar.

 15. laerta gabele says:

  kot

 16. elmedina says:

  shum e bukur

 17. ALISA says:

  ALISA

  DITA E FLAMURIT

  ISMAJL QEMAJLI
  PATRIOT SHQIPETAR
  ME DOREN
  E NGRIT FLAMURIN
  KOMTAR

  VALA O FLAMUR
  ME DOREN E SHQIPTARIT
  SI VALA E DETIT
  NGA ERET E SHARRIT

  O TRIM I MADH
  ME GJAK LINDA
  ME GJAK DUA TE VDES

  E SHKRUAJTI ALISA MUHARREMI

 18. ALISA says:

  E SHKRUAJTI ALISA AFROHET DITE E MADHE
  28 NENTORI
  BIJ TE SKENDER BEUT
  28 NENTORI
  AFROHET DITE E MADHE I DHA NGJYR ATEDHEUT
  ëNDRRA SHQIPTARE NGHYRISE NJE KOMB .
  NUK SHEH KUND NE BOT, KUQ E ZI VALVITUR
  SHQIPONJA DYKRENARE, NE BALLKAN TE VLORES
  ASKUSH S’MUND GJESH, PAVARSIA ZBRITUR
  FLAMUR QENDISUR ME GJAK ,
  NDAJ NUK ZBEHET NGJYRA,
  NDIZET BEHET FLAK.

 19. Fuck Kosova Fuck Shqipniaa Se Ne Jena Trimaa Respecttt Germanyya

 20. nora says:

  ehhhhhhh bukur

 21. Lora says:

  un dua nje poezi kush ma gjen

 22. krenar says:

  28 nentori mu kish prish traktori
  e qova te doktori
  ma dha ni aspirin kur shkova
  te shpia jukish sos bataria

 23. linda says:

  skoka dhe aq e mir :p

 24. nuk po em pelqen une dua vjersh per 28 nentorin te shkurt

 25. armira says:

  ju dhivsha krejtve ne goj amanama

 26. arjeta says:

  e pasni dhi ne shole krejt e keni knaq mut shurr jeni tan se skini dit sen

  • Loqka says:

   pasha ni allah ma balic se ti oj arjet kerkun skom pa se une ty pot njho shum forcc po vet spo du met kallzu kush jam okiii

 27. Donnaa says:

  Sa poezii e bukur po m’pelqenn shummë

 28. kala says:

  njie vjershe per flammurin ju lutem sa me shpejt te jete e mundur

 29. elina,, says:

  it’s cool very cool

 30. flori salihu says:

  sa gabime i ki ba o ti adhuresa numroi

 31. kristal says:

  shum e bukur kjo poezi dhe shum e qmuar po dh e ume jam jam nje shkrimtare e mjohur
  >3

 32. agnesa says:

  shum te bukuraaaaaaaaaa

 33. florian beqiri says:

  kasfjaifjaigpaj

 34. bahti says:

  28 nënto pavarsi në vlor
  17 shkurt pavarsi nkosov

  e mora këtë cop leter
  të shkruaj nje vargj të njohur
  per shtetin e ri Republik kosov

  Adem jashari zahir pajaziti dy trimat e rral më
  në fund bashkuan kombin shqiptar

 35. nevruz says:

  me pelqen shum festa e 28 nentorit sepse kemi shum recitime te bukura ne shkoll

 36. me pelqen shum 28 nentori ajo asht dita me e lumtur per mua se ne ate dit kam lindur a love 28 nentori

 37. me pelqen shum 28 nentori se pse asht nje dit shum e lumtur per mua se ne ate dit kam lindur une

 38. bleona says:

  me pelqejn pak a shum keto vjersha por me pelqen shum 28 nentori se kam ler ne ate dit te bukur dhe te mir ju dua shum koleg

 39. dkmg says:

  un jam budall

 40. krenare isakaj says:

  5 6486465686
  13635+

 41. mergim king says:

  28 Nentori

  E dashur nene Shqiperi ja dhe nje porosi
  te falanga mergimtaret
  lot e djers margaritaret
  Shtruan sofren e bashkimit mu ne diten e vertet
  Rrofsh moj Shqiperi per jet.

 42. tetorvari says:

  ah t lutem ndonje tem per hartim me duhet sa me shpejt nje t lutem

 43. kosovaret says:

  Atdhe me cka te sherblej i dashur atdhe qe me lirin dhe te ngrohten fole do te rritem sa me pare do te behen inegjenjer e kalitur si ushtar te te mbroj me nder endjej se nuk mjaftom ah askjo dhurat e une voglushja Ardonit nuk e kam doren egja po te fali shum cicerime te zogjve ne maj ne daq edhe zemren time me qka te te dua pastaj

 44. Rigels Rajku says:

  e dashur nene shqiprii ja dhe nje porosi
  te fala nga mergimtaret
  lot e djers margaritaret
  lar ne dhe te mergimit
  shtruam sofren e bashkimit
  mu ne diten e vertet:
  Rrofsh moj Shqipri per jete :) :v ;)

 45. ALENA says:

  28 nentor

  Marigona qendiste flamurin kuq e zi me shqiponje dy krenare.
  Ismail Qemajli arriti ne Vlore me 27 Nentor dhe me 28 Nentore ne ora 14:19 paradite ne shtepin e tij u ngrit flamuri.28 Nentore 1943 per here te pare u ngrit flamuri kur erdhi :SKENDERBEU <3

 46. lili says:

  28 nentori o hej

 47. shkurte says:

  mua me pelqeu shume kjo poezi per 28 nentorin ju uroj te gjithe botes festen e 28 nentorit se ne tai jemi gjalle se luftuan disa trima per ta qliruar popullin tone qe te jemi te lire…<3

 48. hahaahah says:

  bravo e keni knaq mat mira vjershat neper komente se nqit faqe respekt gjithkujt veresi askujt

 49. dhurusja says:

  ju pelqen une e kam shruar
  28 Nëntori nakan shtyp shum perandori
  romaket turqit
  dhe shtriga serrbi

  neper lufta qlirimtare
  kemi dershur shum gjak
  deri ne shekullin e ri
  nuk na kan dhan hak

  gjysh e gyhe
  na kanvra
  edhe prindrit
  na i kan perla

  shum her
  token nakana djeg
  me na aln
  tvarur ndeg

  para nje shekulli
  u ngrit mbar shqipëria
  me fitu pavarsin
  e me u lirue nga turiqia

  ngryk te kaqanikut
  e nmalsi te shkodres
  anemban tokave tona
  fushes. shaptit. e kodres

 50. artina says:

  shum te mira vjershat

 51. artiola says:

  kekrojj poezii per 28 nentorin

 52. hajdari says:

  po kerkoj vjersha per 28nentorin

 53. suzana says:

  kerkoj nje vjershe per 28 nentorin shume te mire dhe te veqant ju lutem sa me shpejt te mundeni ma dergoni

 54. AlBiNa says:

  shum mir nga ALBINA

 55. ajnishhae says:

  28 nentorin sot le ta festojme me shum keng e valle zemrat ti gezojme

 56. tregoj says:

  Sod shqiptari feston
  sod shqipojna valvon
  krenare simbolizon nje komb e nje athdhe
  kuq e zi kombi eshte mbulu
  28 netorin me festue
  Nenetor te dua me teper se vet veten
  te qmoj me teper se jeten
  je muaji i shqiperis je data e pamvarsis
  je datlindja e liris je thelbi i burreris
  Kur athdheu ne kemb eshte zgju.
  trimat ,ne shqiponje ishin betu
  betohen trimat per atdhe
  amanetin e te madhit skenderbe
  amaneti e plaku ismail bee
  qe ta ruajm per mot e jet .

  • moni says:

   nje atdhe te bukur kuq e zi valon kosova te bukur valon nje shenje te keqe doti mbroje per nje atdhe kombi trimat luftuane deri sa te vdesi trimat shqiptar oooo hhh atdhe sa shum te dua shum te lutem atdhe te bukur me kombe te bukura ky esht mrishkrimi im i plot

 57. ermal says:

  ismail qemali me trima shqiptar e ngriti ne vlor flamurin kombetar

 58. edi says:

  kerkoj nje vjerrshe te bukur per 28 netorin

 59. altina says:

  e dua ne vjerrsh shum te bukur per 28 nentorin ju lutem sa ma shpejt

  • arlinda says:

   28 nentori nje plak sidebor stoli histolin shpalli kosoven repulike ti moj shkolla ime je shume buk ti thirresh malish ahmeti shtu do rrnosh te une

 60. altina says:

  28 Nentori
  me shekuj te pritem
  me gjak te ujitem
  me ne fund arrite
  ne duart e te rriturve

  • MEHUKA o meh mehuka ja fillove luftes ma i pari ja fillove ja mbarove shkaut te zi nuk ju derzove. Ra pelumb o plumb i zi ti na more djemt e ri na le nenen pa femi na le nusen veshur zi hyri nena ne shtepi poj fshin lotet me shami shuj moj nan se mehuka ka shum shok luftetar te plagosur e te vrar.

  • leonora says:

   Ju lutem nje vjersh per 28 nontorin me 7 strofa ju lutem sa ma shpejt

 61. ALbinna says:

  Urime te gjithë shqiptarëve kudo qe janë 28 Nëntorin inshalla i presim edhe 100 28 nëntora te tjera të bashkur në Liri Nga:Bayern Deutschland(Germany).░

 62. arnita says:

  korkoj vjersh por 28 nentori se kom me ricitu ne shkoll e jo ksi palithje

 63. Ardita says:

  Kerkoj Vjersha Me te BUKura Per 28 Nentor

 64. vlera says:

  bashh valla palidhje e

 65. elona love says:

  o nuk du se e ka gj t vet e un pja shkruj nja 28 nentori me 28 nentor valoi flamuri ne vlor motra marigona e qendisi me dor ismail qemajli flamurin e ngriti festoj ane kend pleq e te rinj se flamuri valon kosov e shqiperi

 66. ardita says:

  dua disa poezi te bukra per 28 nentorin e jo si kto pldh krejt :P

 67. tesaaa says:

  dua nje poezi te bukur per 28 nentori

  • Adhuresa says:

   ja poezia per 28 nentorin

   28 NENTORI
   Pashë në ëndërr di dikur
   Ismail Qemailin me flamur.
   Shumë njerëz e kishin parë
   me sytë e tij me mall.

   Shumë kishte pritur
   me lotët e tij të vjetër.
   Rrëshqitnin për Shqipërinë
   e strehoeshin në mjekër.

   Po kush e dinte se një ditë?
   saktësishtë me 28 nëntorë.
   Ky njeri zemërbardhë
   do ta kishte flamurin në dorë për Vlorë.

   Atë flamur qëndisur
   nga një vajz e re.
   Që edhe sot valon
   në të ashtëquajturin ”MUZE”.

   Në këtë shekull shqiptarë
   për 100 vite me rradhë.
   Ky flamur ka qëndruar.
   ndoshta i grisur e i coptuar……………

 68. kerkoj vjersh per 28 nentorin

Posto një koment:

Insert 160x600 ad code for Inner page here